Meme Estetiği

  Meme estetiği her zaman kadınların ve erkeklerin düşündüğü bir durum olmuştur. Bayanlar göğüs boyutlarının çok küçük ya da çok büyük olmasından yakınabiliyorlar. Buna ek olarak sarkan memeler de bayanlar için oldukça sinir bozucu bir durumda olması aşikar. Bayanlar yaşamlarında mutlu olmayı, özgüvenlerinin tam olmasını ve buna istinaden başarılı olmayı çok severler. Fiziksel olarak bu tarz meme problemleri bayanların özgüvenini kötü yönde etkilemektedir. Meme estetiği denilen bu plastik cerrahi  ameliyatı, sorun olarak gördüğünüz göğüslerinizi düzeltip  yitip giden özgüveninizi yerine getirebilirsiniz.

meme estetiği, göğüs estetiği, göğüs dikleştirme

İdeal Meme Görünümü, Büyüklüğü Nasıl Olmalıdır?

Memenin güzel görünmesini istiyorsanız vücuttan ayrı olarak değilde özellikle kilo, boy, kalça ve omuz genişliği parametreleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi gerekmektedir. Memenin şekli ve boyutu mükemmel olsa bile vücut hatlarınıza uymadığı sürece pek bir anlam taşımayacaktır.

İdeal ölçüler düşünüldüğünde, dekolte elbiseler giydiğinizde ya da mayo ve bikini, meme bir takım toparlayıcılara ihtiyaç duymaması gerekir. Bu durumda kişinin kendine olan özgüveni artacak, kendini mutlu ve güzel hissedecektir. Plastik ve estetik cerrahi ameliyatları uzmanları yapılan işlemlerde sadece bilgi birikimlerini kullanmazlar. Yapılan işleme kendilerinin hayal güçleri ve vizyonlarıyla da bir şeyler katmaları önemli etkenlerdendir.

Meme Estetiği İçin Hangi Teknikler Kullanılır?

Estetik ameliyatlar buna ihtiyaç duyan kişilerin organ ve dokularına negatif yönde etki yapmadan kişilerin kendine olan özgüvenlerinin yenilenmesini ve güzel görününüp aynı zamanda mutlu olmaları için yapılmaktadır. Bazı kişiler ruhsal problemlerden ötürü de estetik ameliyatlara ihtiyaç duyabilir.

Meme estetiği işleminde hangi tekniğin kullanılacağı tamamı ile kişinin istekleri doğrultusunda olmalıdır. Memenin sarkması, meme ölçüsü hangi dirilikte istediği, beklentileri gibi maddeler değerlendirilerek doğru olan teknik tercihi yapılmaktadır. Klasik tıp dilindeki teknikler dışında estetik cerrahın kendine özgü bir tekniği de olabilir ya da var olan tekniği kendince yorumlayabilir. Ayrıca değinmemiz gereken bir diğer konu da uygulanan bu teknikler öncesinde kişi bunun sonuçlarını önceden bilmesi, estetik cerrah tarafından baktığımızda da cerrahın kişinin isteklerini tam olarak kavrayabilmesi gerçeğidir.

Meme estetiği işlemini ,İstanbul’da Levent,Ataşehir,Kadıköy gibi semtler başta olmak üzere birçok yerde bulabilirsiniz.Göğüs estetiği fiyatları yaptırmak istediğiniz meme ameliyatı işlemine göre değişir. Bu yüzden göğüs estetiği fiyat bilgisini yaptırmak istediğiniz estetik merkezindeki doktordan almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın