Kirpik Perması

Her kadın kirpiklerinin gür, uzun ve kıvrık olmasını ister. Bazılarımız doğuştan şanslı olurken ; bazılarımız kirpik yönünden şanslı olmayabilir. Kirpiklerimizin nasıl olmasını istiyorsak o özelliklere sahip en iyi  rimel  hangisi ise alırız ; ama rimeller beklentimizi  sadece birkaç saatlik bir süreyle sınırlı olarak karşılayabilmektedir. Gözlerimize anlam veren kirpikleri uzatmak için ve şekil vermek için olan kirpik perması, kirpik lifting etkisi vermekle   beraber istediğimiz o anlamlı bakışları bize sunan bir bakım  tekniğidir. Kirpik perması ile kıvrılan kirpiklerimiz  biraz daha uzun ve kıvrık  görünmektedir. Kirpik perması sonrasında   uzun ve kıvrık kirpik  görünüme kavuşuruz. Kirpik permasından sonra takma kirpik  kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız.  İstanbul’da  kirpik perması uygulayan merkezleri özellikle Şişli,Kadıköy,Mecidiyeköy gibi merkez semtlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kirpik Perması

Kirpik Perma Öncesi ve Sonrası

Kirpik perma uygulaması, kirpik perma işlemine özel perma makası, perma maşası ile yapılan bir uygulamadır.  Kirpik perma uygulamasında özel kirpik bigudileri kullanılır  ve 40 dakika kadar bekletilir ; daha sonra kirpiklere ısı verilerek kalıcı şekil veren kimyasal maddeler ile kirpiklerinizde şekil değişimini  sağlar. Kirpikleriniz bu işlemlerden sonra daha kıvrımlı bir hale gelir. Bu uygulama maksimum 50 dakika sürmekle birlikte bu süre kirpiğin yapısına göre istenilen etkiyi kirpiklerde oluşturmaktadır. Kirpik perması  kalıcılık süresi ise 2 – 3 ay kadardır. Kirpik uygulamasından memnun olursanız bunu 2 – 3 ayda bir uygulatabilirsiniz. Kirpik permasının 2 veya 3 ay sürmesinin nedeni kirpiklerinizin kendini yenilemesidir ve kirpikleriniz kendini doğal bir biçimde  yeniledikçe yaptırdığınız etki azalacaktır. Kirpik perması  zahmetli ve kolay bir iş değildir;bu nedenle işi güvendiğiniz bir merkezde  ve uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir .Kirpik perması uzman ellerde son derece güveni bir yöntemdir. Kirpik permasının fiyatları 60 -150 tl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Kirpik permasını  uygulattıktan sonra yüzünüzü yıkayabilir yada denize, havuza girebilirsiniz. Kirpik permasında kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle hamilelere ve kozmetik kimyasallara alerjisi olan kişilere uygulanmamaktadır. Kirpik perması yaptırmayı düşünüyorsanız ama  kirpikleriniz belirgin değil ise bu işlem sırasında kirpiklerinizi boyatıp belirginleştirilebilirsiniz.

Kirpik perması uygulaması sırasında kirpiklerinizin zarar görmemesi için  ,kirpik permasının  kirpiklere uygun seçilmesi  ve beklentinizi karşılaması için kirpik perması işleminin uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Kirpik perması işlemi uzman eller tarafından yapılmaz ise kirpikleriniz ya beklediğinden daha kıvrık yada çok az kıvrık olabilir.