Kirpik Perması

Her kadın kirpiklerinin gür, uzun ve kıvrık olmasını ister. Bazılarımız doğuştan şanslı olurken ; bazılarımız kirpik yönünden şanslı olmayabilir. Kirpiklerimizin nasıl olmasını istiyorsak o özelliklere sahip en iyi  rimel  hangisi ise alırız ; ama rimeller beklentimizi  sadece birkaç saatlik bir süreyle sınırlı olarak karşılayabilmektedir. Gözlerimize anlam veren kirpikleri uzatmak için ve şekil vermek için olan kirpik perması, kirpik lifting etkisi vermekle   beraber istediğimiz o anlamlı bakışları bize sunan bir bakım  tekniğidir. Kirpik perması ile kıvrılan kirpiklerimiz  biraz daha uzun ve kıvrık  görünmektedir. Kirpik perması sonrasında   uzun ve kıvrık kirpik  görünüme kavuşuruz. Kirpik permasından sonra takma kirpik  kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız.  İstanbul’da  kirpik perması uygulayan merkezleri özellikle Şişli,Kadıköy,Mecidiyeköy gibi merkez semtlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kirpik Perması

Kirpik Perma Öncesi ve Sonrası

Kirpik perma uygulaması, kirpik perma işlemine özel perma makası, perma maşası ile yapılan bir uygulamadır.  Kirpik perma uygulamasında özel kirpik bigudileri kullanılır  ve 40 dakika kadar bekletilir ; daha sonra kirpiklere ısı verilerek kalıcı şekil veren kimyasal maddeler ile kirpiklerinizde şekil değişimini  sağlar. Kirpikleriniz bu işlemlerden sonra daha kıvrımlı bir hale gelir. Bu uygulama maksimum 50 dakika sürmekle birlikte bu süre kirpiğin yapısına göre istenilen etkiyi kirpiklerde oluşturmaktadır. Kirpik perması  kalıcılık süresi ise 2 – 3 ay kadardır. Kirpik uygulamasından memnun olursanız bunu 2 – 3 ayda bir uygulatabilirsiniz. Kirpik permasının 2 veya 3 ay sürmesinin nedeni kirpiklerinizin kendini yenilemesidir ve kirpikleriniz kendini doğal bir biçimde  yeniledikçe yaptırdığınız etki azalacaktır. Kirpik perması  zahmetli ve kolay bir iş değildir;bu nedenle işi güvendiğiniz bir merkezde  ve uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir .Kirpik perması uzman ellerde son derece güveni bir yöntemdir. Kirpik permasının fiyatları 60 -150 tl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Kirpik permasını  uygulattıktan sonra yüzünüzü yıkayabilir yada denize, havuza girebilirsiniz. Kirpik permasında kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle hamilelere ve kozmetik kimyasallara alerjisi olan kişilere uygulanmamaktadır. Kirpik perması yaptırmayı düşünüyorsanız ama  kirpikleriniz belirgin değil ise bu işlem sırasında kirpiklerinizi boyatıp belirginleştirilebilirsiniz.

Kirpik perması uygulaması sırasında kirpiklerinizin zarar görmemesi için  ,kirpik permasının  kirpiklere uygun seçilmesi  ve beklentinizi karşılaması için kirpik perması işleminin uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Kirpik perması işlemi uzman eller tarafından yapılmaz ise kirpikleriniz ya beklediğinden daha kıvrık yada çok az kıvrık olabilir.

 

İpek Kirpik Uygulaması-İstanbul

İpek Kirpik Uygulaması

Kirpikler gözlerimizin süsüdür. Gözlerimizi güzel , bakışlarımızı etkileyici gösteren kirpiklerimizi, ihtiyacımıza göre  olduğundan daha dolgun veya daha kıvrık yapmak isteriz; bunun için ise bu özellikleri sağlayan rimeller alırız  ama sonuç bizi gün boyu tatmin etmeyebilir ve uyguladığımız rimeller  kirpiklerimizi son derece yıpratır. Gözümüz gibi baktığımız kirpiklerimizi son derece yıpratan bu rimel uygulamaları yerine ihtiyacımıza göre belirlenen  ve kirpiklerimizi yıpratmayacak bir uygulama olan  İpek kirpik uygulaması sayesinde kirpiklerimizi olduğundan daha uzun, kıvrık ve dolgun gösterebiliriz.İpek kirpik uygulaması ile  hem rimelden daha uzun süre kullanabileceğiniz kirpiklere kavuşmuş oluruz hem de kirpiklerinizi  yıpratmamış oluruz. Takma kirpik etkisi yaratan  ipek kirpik uygulamasıyla kirpikleriniz daha uzun, daha dolgun bir görünüme kavuşmakla birlikte  doğal bir görünümde olur.

İpek kirpikler , özel bir yapıştırıcı ile tek tek  kirpiklerin arasındaki boşluklara uygulanan bir işlemdir ancak ipek kirpik , kirpik köküne değil biraz daha üstüne yapıştırılıyor. İpek kirpikler yerleştirilirken  sizin kirpiklerinize bir zarar vermemekle beraber acılı bir yöntem değildir. İpek kirpik işlemi, doğru uygulanmalı ve kullanılan yapıştırıcılar sentetik olmamalıdır. Eğer kullanılan materyaller iyiyse işlem bittikten sonra hiçbir batma, yanma hissi olmayacaktır. Bu işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde size özel kirpik boyu,kirpik rengi ve kirpiğin inceliği seçildikten sonra ipek kirpik uygulaması yapılır. İpek kirpik uygulandıktan sonra gözlerinizde herhangi bir makyaja ihtiyaç duymayacaksınız ama makyaj uygularsam  ne olur? derseniz göz makyajını silerken yağ bazlı temizleyiciler kullanılmamalıdır çünkü yağ bazlı temizleyiciler yapıştırıcının süresini azaltmaktadır. İpek kirpik uygulamasını İstanbul’da  Şişli,Ataşehir,Kadıköy gibi semtlerde bulunan güzellik merkezinde veya estetik merkezinde bulabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi ipek kirpik uygulamasının da başka teknikleri var. Bunlardan biri 3D ipek kirpik yöntemidir.

3D İpek Kirpik Uygulaması

3D ipek kirpik kirpiklerinize hacim kazandırır ve bakışlarını daha çarpıcı yapar. 3D ipek kirpikler daha hafiftir ve uygulandıktan sonra işlem yaptırdığınızı anlamazsınız. Kirpiğinizin inceliğinde olan bu ipek kirpikler her cilde özel  yapıştırıcı çeşitleri  de barındırır.Uygulamadan sonra dolgun kirpik görünümü 3 veya 4 hafta sürmektedir ve bu süreden sonra bakım yapılmalıdır.Bu bakım için yaptırdığınız güzellik merkezine giderek yaptırabilirsiniz.

3D uygulaması öncesinde yüzünüzdeki makyajı temizlemeli ve yüzünüzü  yıkamalısınız ve lens kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmalısınız.

İstanbul’da Ataşehir,Kadıköy,Bakırköy gibi semtlerde  ipek kirpik uygulaması yapan  güzellik ve estetik merkezlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.