Çil Tedavisi

Yüzde çil,  en güzel ve doğal  süstür. Çiller, bazılarımızın hoşuna gider bazılarımızın da hoşuna gitmez.Çiller, güneş görünce çoğalır; bunu önlemek için çil kremleri kullanırız. Buzlu terapi , yüzdeki çilleri en güzel tedavi eden yöntemdir. Çil tedavisinde buzlu terapi uygulaması , kolay uygulanır ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Buz terapi, cilt yüzeyini kurutur ve cildin alt katmanlarında etki eder böyle cilt altındaki kolejenleri aktif hale getirerek cildi iyileştirir ve yüzdeki çiller nasıl geçer? sorusuna en iyi cevabı verir.

Çillerin oluşumu genetik olmakla beraber güneşe maruz kalmış ciltlerde de gözükebilir. Çiller genellikle ilkbahar ve yaz aylarında yoğun belirginleşirler, soğuk aylarda organizma güneş ışınları etkisiz olduğundan görüntü olarak azalma olur. Çil oluşumuna sebebiyet vermemek için yazın koruduğumuz gibi kış mevsimindeki çok soğuklardan da korumak gerekir.

Çil tedavisinde hiçbir yan etkisi olmayan buzlu terapi sistemidir. Buzlu terapi uygulama ile 1- 3 seans arası çillerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün.

Çil tedavisi kaç seans sürer?
Çil tedavisin süresi, çillerin boyutuna ve derinliğine göre değişmekte olup, çil tedavisi işlemi buzlu terapi ile 1 seans ile 5 seans arasında değişmektedir.

Seans aralıkları ne olmalı?
Seanslar 15 gün aralıklarla yapılmaktadır.

Çil tedavisinin fiyatı nasıl belirlenir?
Ücretin belirlenmesi için mutlaka görsel analizin yapılması gerekir. Problemli bölgeyi görmeden fiyat aralığı belirlenemez.

Çil tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler?
Yaz dönemin de çok sıcaklarda uygulama yapılmaz. Sonbahar-kış dönemi buzlu terapi için uygun bir zamandır.

Uygulama yapılan bölge kesinlikle kaşıyıp kopartılmamalıdır, doğal olarak kendiliğinden dökülmelidir.

Kabuk dökülen bölge bebek tazeliğinde bir cilt olduğu için mutlaka 60 faktörlü güneş koruyucu kremle desteklenmelidir.

Vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?
  • Vücudun sorunlu tüm bölgelerine uygulama yapılabilir.
Ağrı veya acı hissedilir mi?
  • Tedavi sırasında ve sonrasında ağrı veya acı hissi olmaz.
Tedavi süresi ne kadardır?
  • Her bir seans 30-60 dk. olup, seans adeti ciltteki hasar boyutuna göre değişir.
Pahalı bir tedavi midir?

Diğer alternatif yöntemlere göre fiyatı oldukça uygundur.

Buz terapi yöntemi, İstanbul’da  bir çok yerde bulunan bir yöntemdir.Ayrıca  Bakırköy, Kadıköy,Kartal  gibi semtlerdeki çil tedavisi yapan hastanelerde veya  estetik merkezlerinde  de bulabileceğiniz bu yöntem ile istemediğiniz,hoşlanmadığınız çillerden  kurtulmak artık zor bir işlem değildir.